نقد و بررسی فیلم و سریال مطرح
بخش نقد و بررسی فیلم مجله هنری اهل سینما به تحلیل و نقد فیلم ها و سریال های مطرح و روز ایران و جهان می‌پردازد.

نقد فیلم خارجی (خواندن نقد)

در اهل سینما بخوانید...

Harry Potter

نقد فیلم هری پاتر، اسطوره‌ها در ارتش دامبلدور

پسری به نام هری در یک خانواده جادوگر به‌دنیا می‌آید‌. پدر و مادر هری به دست ولدرمورت شرور به‌قتل می‌رسند اما او جان سالم به‌در می‌برد. حالا تمام امید جادوگران به هری است تا در برابر این جادوگر پلید بایستد.

خواندن این مقاله...
the cow

نقد فیلم گاو؛ گاو بودن بهتر از انسان بودن

مشدی حسن صاحب تنها گاو روستا است. یک روز که مشدی حسن برای کارگری کردن راهی شده بود، گاو او می‌میرد و مردم تصمیم می‌گیرند به او بگویند که گاوش فرار کرده است، اما این کار باعث جنون مشدی حسن می‌شود.

خواندن این مقاله...
Terminator 2

نقد فیلم نابودگر 2: روز داوری (Terminator 2: Judgment Day)

در ترمیناتور 2 با یکی از بهترین کاراکترهای تاریخ سینما طرف هستیم. در تمامی سکانس‌هایی که شخصیت جان کانر حضور دارد، فیلم به فرم می‌رسد. هرچند متأسفانه باقی شخصیت‌ها به اندازه او، درست شکل نمی‌گیرند.

خواندن این مقاله...
بهترین فیلم‌های اکشن دنیا

صدا، دوربین، اکشن؛ نگاهی به بهترین فیلم‌ های اکشن دنیا

بهترین فیلم‌های اکشن به ما انگیزه می‌دهند که تسلیم نشویم و بر دشواری‌های زندگی غلبه کنیم. ژانر اکشن یک فرار موقت از واقعیت را فراهم می‌کند و به ما امکان می‌دهد خود را در ماجراجویی قهرمانانی سرسخت، غوطه‌ور کنیم.

خواندن این مقاله...
Spartacus

نقد فیلم اسپارتاکوس Spartacus؛ همه برای یکی، یکی برای همه

اسپارتاکوس برده‌ای است که همواره سودای آزادی‌خواهی را در سر دارد و به‌عنوان گلادیاتور فروخته می‌شود. او تصمیم می‌گیرد تمام ستم‌دیدگان ایتالیا را گردهم آورد تا برای آزادی‌شان قیام کنند.

خواندن این مقاله...
The Best World War Movies

سفری در بهترین فیلم‌ های جنگ جهانی؛ تجربه‌ در میدان‌های نبرد

با هربار تماشای یکی از بهترین فیلم‌ های جنگ جهانی دریچه‌ای به رویمان گشوده می‌شود تا در ذهنمان داستان آن را ثبت کنیم و هربار برای بشریت فریادش بزنیم. تنها با درس از گذشته می‌توانیم صلح را برای همیشه برقرار کنیم.

خواندن این مقاله...
نقد فیلم تفریق

نقد فیلم تفریق؛ پوچی از بین نمی‌رود، فقط تغییر حالت می‌دهد!

فرزانه به‌همراه همسرش زندگی آرامی دارد اما یک‌روز در خیابان مردی را می‌بیند که شبیه همسرش است. او مشکوک می‌شود، آن مرد را تعقیب می‌کند و وارد یک ماجرای پیچیده می‌شود.

خواندن این مقاله...