نقد و بررسی سینما با مجله‌ هنری اهل سینما تمام می‌شود! این‌جا هر هفته با چند یادداشت، تحلیل، مقاله‌ سینمایی، اخبار مهم سینمای جهان و نقد و بررسی فیلم‌های مطرح و مهم کلاسیک و روز به دنیاهای ناشناخته سفر می‌کنید. خواندن نگاه تحلیلی و هنرمندانۀ چند کلۀ جوان عاشق سینما، مثل چای و کیک خانگی عاشقانه در حیاط پر از شکوفه درختان گیلاس و آلبالو می‌چسبد!
فراستی را قورت می‌دهیم و راستی را ترویج می‌کنیم! ما چند جوان جویای نام و عاشق سینما، زیبایی و زشتی را در قابِ فیلم‌ها کشف می‌کنیم و با شما به‌اشتراک می‌گذاریم. هدف ما جادوی شما با قُوتِ کلمات است؛ مبادا فکر کنید فیلم‌ندیده اظهارنظری برای جادو کردن شما می‌کنیم!

نویسنده‌های سایت اهل سینما

در مجله هنری اهل سینما، جمعی از متخصصان و تحصیل‌کرده‌های سینما و تئاتر در کنار هم جمع شده‌ایم تا با تحلیل‌های جامع و نقدهای کارشناسانه‌‌مان از فیلم‌ها، سفری را برای درک عمیق هنر سینما با شما آغاز کنیم. متفاوت‌ترین و یونیک‌ترین نقدها و مقالات سینمایی را فقط در سایت اهل سینما بخوانید تا به پاسخ مناسبی برای پرسش‌های‌تان از فیلم‌ها برسید.

حانیه رضوی بزاز

حانیه رضوی بزاز

سرپرست تحریریه، مدیر سایت، مدیر سئو، طراح سایت، نویسنده و ویراستار متون

من حانیه‌ام؛ لیسانس ادبیات نمایشی دارم، کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر و به معنای واقعی کلمه آچارفرانسه و نیرو محرکۀ تیمم. زمانی که تصمیم گرفتم یک سایت سینمایی تأسیس کنم، خیلی‌ها بهم گفتن نشدنیه. گفتن رقبای خیلی قدری تو بخش سینما فعالیت می‌کنن و تو نمی‌تونی باهاشون رقابت کنی. کار به جایی رسید که خیلی‌ها مسخره‌م کردن و بهم خندیدن؛ ولی من تصمیمم رو گرفته بودم. هیچ‌کس نبود کمکم کنه و پولی نداشتم که سایت رو به یه طراح حرفه‌ای بسپارم، پس خودم دست‌به‌کار شدم و تصمیم گرفتم صفر تا صد کارای سایت اهل سینما رو به‌تنهایی انجام می‌دم؛ از ایده تا اجرا. خیلی روزای سختی رو پشت‌سر گذاشتم و 4 ماه تلاش شبانه‌روزی کردم تا بدون پول بتونم به خواسته‌م برسم؛ حتی سایت تو خوابم دست از سرم برنمی‌داشت. روزی 15 ساعت فقط‌وفقط پای سایت بودم تا از یه بچۀ نوپا تبدیل بشه به یه سایت استاندارد. من این سایت رو با عشق راه‌اندازی کردم و امیدوارم عشق رو تو تک‌تک قسمت‌های سایتم ببینین. ؛

عباس امروزی

عباس امروزی

نویسندگی در بخش معرفی فیلم و مقالات سایت

عباس امروزی هستم؛ لیسانس ادبیات نمایشی و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر. پیشه‌ام نوشتن است؛ می‌نویسم تا هراسم را جست‌وجو کنم، تا با هدف تغییر دنیا قلم را بردارم و درنهایت نتیجه بگیرم که ابتدا باید خودم را تغییر دهم و چه مبارک روزی باشد اگر همراهانم این را باور کنند!

نرگس قنواتی

نرگس قنواتی

نویسندگی در بخش اسطوره و سینما

خواندن همۀ متنای نرگس

نرگس قنواتی هستم؛ کارشناس ادبیات نمایشی، دانشجوی ارشد فرهنگ و زبان‌های باستانی و مدرس دوره‌های آموزش و شناخت اساطیر. فکر کنم کاملاً مشخص شده که من قراره دربارۀ چه فیلم‌هایی با شما صحبت کنم. امیدوارم مطالبی که تو این سایت می‌خونین برای شما جذاب و آموزنده باشن.

کاوه آبسالان

کاوه آبسالان

نویسندگی در بخش اخبار سینما و نقد فیلم‌های مطرح

خواندن همۀ متنای کاوه

کاوه آبسالان هستم؛ دانشجوی رشته پرستاری و علاقه‌مند به سینما. من هم یک روح مثل تمامی روح‌هایی که در این دنیا حضور دارند هستم. نامم را کاوه آبسالان گذاشته‌اند. سرگردان در این هستی به‌دنبال جواب می‌گردم، جوابی که مسیرش جاده‌ای تیره‌وتار است. تنها راهنمایم قلم است و تنها نور رو به جلویم در این راه تاریک، نوشتن. اگر روزگاری به انتهای این راه رسیدم، به پیشواز همه‌تان خواهم ایستاد.

صدیقه صفایی

صدیقه صفایی

نویسندگی در بخش نقد فیلم و سریال از منظر روان‌شناسی

خواندن همۀ متنای صدیقه

زادۀ تهرانم؛ میانۀ پاییز سال ۶۴ و اکنون به‌عنوان یک روان‌شناس، دانش‌آموختۀ دکترای درمان‌گری‌ام. اینجا بیشتر می‌نویسم، از آنجا که می‌پسندم و می‌پندارم که موردپسند واقع خواهد شد. علاقۀ دیرین من دیدن، شنیدن و خواندن بوده و هست؛ فیلم، موسیقی و کتاب. امیدوارم به تلاقی نگاهی برسیم.

زهرا صادقی

زهرا صادقی

نویسندگی در بخش نقد و تحلیل فیلم و سریال

خواندن همۀ متنای زهرا

زهرا صادقی هستم؛ کارشناس ادبیات نمایشی و مربی نمایش و نویسندگی خلاق کودک و نوجوان. عاشق سفرم؛ از آن سفرهایی که از گرگ‌ومیش صبح شروع می‌شود و نوبه‌نو برایم تازگی می‌آورد. فرقی نمی‌کند این تازگی در نان تازه و پنیر صبحانه باشد یا فیلمی که تنها تیتراژش باقیِ روزم را هم به رقص می‌آورد! در سفر عمر، هرکس یک جور می‌بیند و آن‌گونه که من می‌بینم شاید تو هم دیده باشی، اما چون برای من رقصی است که در استیصال یک روز هم سرمستم می‌کند، یک چند پیمانه‌اش را هم با تو هم‌کام می‌شوم! برایم تجربه جدیدی است در آغوش مجله هنری اهل سینما؛ به‌خصوص آن‌جا که واژگان در مورد نگاه قابل تأمل به زن‌ها و کودکان در فیلم‌ها می‌نویسد!