آرنولد شوارتزنگر چگونه نقش اول نابودگر را تصاحب کرد؟

آرنولد شوارتزنگر چگونه نقش اول نابودگر را تصاحب کرد؟

  • امتیاز مخاطبان امتیاز داده نشده

آیا می‌دانید «آرنولد شوارتزنگر» چگونه نقش اول نابودگر را تصاحب کرد؟ باورش سخت است، اما تقریباً چهل سال از زمانی که «جیمز کامرونِ» 30 ساله در سال 1984 فیلم «نابودگر» را اکران کرد می‌گذرد. «نابودگر» کامرون را در مسیر تبدیل شدن به یکی از تأثیرگذارترین فیلم‌سازان تاریخ قرار داد.

به نقل از سایت collider، جیمز کامرون (کارگردان نابودگر) در ابتدا نقش بسیار متفاوتی را برای شوارتزنگر در نظر داشت. او باید چهرۀ مناسب و مشهوری را برای هیولای روباتیک خود انتخاب می‌کرد که در نهایت این نقش به آرنولد شوارتزنگر رسید؛ اما قبل از هنرمند قرار بود «او.جی.سیمپسون» OJ Simpson این نقش را بازی کند.

در سال 1984، جیمز کامرون آنقدر معروف نبود، اما آرنولد شوارتزنگر معروف بود. آرنولد، بدنساز بزرگ اتریشی، 7 بار قهرمان مستر المپیا و 4 بار قهرمانی مستر یونیورس را به دست آورد.

شوارتزنگر در سال 2022 در مصاحبه‌ای با «گراهام بنسینگر» جزئیات بیشتری را دربارۀ چگونگی تعاملات اولیۀ خود با جیمز کامرون عنوان کرد. آرنولد گفت: «قرار بود او.جی.سیمپسون نقش اول نابودگر را بازی کند و من نقش “کایل ریس” را داشتم؛ نقش مردی که با ترمیناتور مبارزه می‌کند. این نقش را در نهایت “مایکل بین” بازی کرد.»

آرنولد شوارتزنگر چگونه نقش اول نابودگر را تصاحب کرد؟

نمایی از آرنولد شوارتزنگر 

آرنولد برای بستن قرارداد نقش “کایل ریس” با کامرون ملاقات کرد. در این ملاقات، شوارتزنگر افکار خود را دربارۀ فیلم به کامرون گفت. او مجذوب حرکات مکانیکی ترمیناتور شده بود و به کامرون گفت: «هرکسی نقش ترمیناتور را بازی می‌کند باید آموزش دیده باشد تا مانند یک ماشین عمل کند. او نمی‌تواند مانند ما به پایین نگاه کند و خشاب را در اسلحه بگذارد… . این کار باید مانند یک ماشین انجام شود؛ بنابراین این شخص باید با چشمان بسته آموزش ببیند.»

شوارتزنگر در ادامه گفت: «کامرون تحت‌تأثیر حرف‌های من قرار گرفت و کاملاً موافق با من بود. از نظر او هیچ‌کس تا آن لحظه ترمیناتور را بهتر از من درک نکرده بود و همانجا نقش را به من داد. من در ابتدا مخالفت کردم؛ چراکه نقش “ریس” برای من چالش‌برانگیزتر بود، اما کامرون به این راحتی منصرف نمی‌شد. جیمز کامرون به من فرصت داد تا چند روز فکر کنم؛ در نهایت یک‌روز از خواب بیدار شدم و تصمیم را گرفتم. کامرون درست می‌گفت؛ اگر این نقش به‌درستی ایفا می‌شد، می‌توانست یکی از به‌یاد‌ماندنی‌ترین شخصیت‌ها در تاریخ شود.»

اما جیمز کامرون در مصاحبه‌ای با لس‌آنجلس تایمز گفت: «آرنولد به معنای واقعی کلمه اشتباه می‌کند. “مایک مداویو” به من گفت که چرا برای نقش نابودگر با آرنولد شوارتزنگر ملاقات نمی‌کنی و این جرقه را در ذهن من زد.» از نظر جیمز کامرون اصلاً قرار نبود آرنولد نقش “کایل ریس” را بازی کند. او ادامه داد: «وقتی با آرنولد صحبت کردم، دیدگاه او دربارۀ نقش ترمیناتور کاملاً درست بود و با هم به تفاهم رسیدیم.»

مشخص نیست روایت کدام هنرمند درست است. احتمالاً آرنولد داستان پس‌زمینۀ فیلم را برای جلب‌توجه در عموم بازگو می‌کند یا ممکن است کامرون سعی کند نقش سیمپسون را (به دلیل اتفاقاتی که بعداً در زندگی او رخ داد) کم‌اهمیت جلوه دهد. ممکن است کامرون بخواهد نامِ “سیمپسون” را به دلیل جنایتی که کرد و در بین مردم بدنام شد از فیلمش دور کند.

برای خواندن جدیدترین اخبار سینما به سایت fromcinema اهل سینما سربزنید.

نظری داری؟ بنویس برامون...

در بخش اخبار اهل سینما بخوانید...

همکاری جدید دی کاپریو و لارنس در فیلم مارتین اسکورسیزی
اخبار سینما

فیلم جدید لئوناردو دی کاپریو و جنیفر لارنس؛ موفقیت دوبارۀ این دو ستاره؟

فیلم جدید دی کاپریو و لارنس ناامیدی فیلم قبلی‌شان را شکست می‌دهد. فیلم آینده لئوناردو دی کاپریو و جنیفر لارنس این پتانسیل را دارد که منتقدان را حیرت‌زده کند.

خواندن این متن
به آرنولد شوارتزنگر چگونه نقش اول نابودگر را تصاحب کرد؟ امتیاز دهید.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 StarsLoading...